Yeni Doğan Bebek Yelek Modelleri
  1. Anasayfa
  2. Genel
  3. Yeni Doğan Bebek Yelek Modelleri

Yeni Doğan Bebek Yelek Modelleri nedir öğrenmek için doğru yerdesiniz.

Özellikle kış günlerinde tercih edilen ve annelerimizin yavrularına uyku tulumu seçmesi biraz zorlayıcı olabilir. Yavrularınızın rahat bir uyku uyumasını önemsiyorsanız. Uyku tulumu seçmek çok önemlidir.

Bebekler uykusunda bol bol hareket etmektedir ne kadar üstünü battaniyeler ve yorganla örtseniz de bebeğin hareketine karşı yeterince bir önlem değildir. Bu durumlarda en iyi tercih de uyku tulumlarıdır. Yavrularınıza uyku tulumu için tavsiyeler ve dikkat edilmesi gereken durumları sizin için sıraladık. Daha fazla bilgi almak için bizi takip edebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uyku Tulumlarında Alınması Gereken Beden Seçimi

Yavrunuz uyku tulumu içinde kolayca hareket edebiliyor olmalıdır. Gece boyu deliksiz ve huzurlu uyku uyuması için doğru beden seçimi yapılmaktadır. Eğer daha dar veya daha bol uyku tulumu seçerseniz yavrunuz bundan rahatsız olmakta olup gece uykusu rahatça çekemeyecektir. Küçük gelen uyku tulumu yavrunuzu terletip daraltıp büyük gelen ise kolaylıkla çıkmasını sağlamaktadır. Bebeğinizin boyuna ve kilosuna göre doğru seçimi yapmanız gerekmektedir. Bir diğer nokta ise kumaş seçimidir NİNNA KİDS ailesi olarak yavrunuz için en kaliteli ve yumuşak terletmeyen kumaşları seçmekteyiz. Nefes alan kumaşlarımız sayesin de yavrunuzu terletmez ve huzurlu bir uyku uyuması sağlanır.

Yeni Doğan Bebek Yelek Modelleri

Diğer bir husus da kullanılan uyku tulumunun kullanışlı olmasıdır. Hem  bebeğinizin üstünü açmaması için fermuarlı uyku tulumları daha kullanışlıdır bu durum da bebek hem üstünü açamaz hem de ısı kaybı yaşanmamış olur. Bunun yanı sıra temizleme mendili de yavrunuzun teniyle uyumlu olması gerekmektedir. Aksi takdirde bebek huzursuz olup uykusu bölünmektedir.

Peki doğru uyku tulumu nasıl seçilmelidir? Bebeğimizin neyine göre uyku tulumu almamız lazımdır?  Hangi uyku tulumunu almanız gerektiğine birlikte karar verelim. Yavrunuz için ilk bakmanız gereken şey TOG değeridir. Tog değeri bir kıyafetin yapıldığı malzemesini, kalınlığını ön plana çıkararak üretilmesini sağlayan değere denir.  Bu değer Tog değerinin ne kadar ısıda olmasını kapsayan değerdir. Bulunduğunuz alana göre bunun sıcaklığını seçebilmeniz de bir avantajdır.

TOG değerleri ise şunlardır:

0.5 TOG İlk veya Son Baharda

1.0 TOG havaların soğumaya başladığı zamanlarda

2.5 TOG Kış da

3.5 TOG ise Kışın ve Soğuk olan yerler de

Yeni Doğan Bebek Yelek Modelleri Hakkında detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Menü