Pijama Çeşitleri Öğrenmek için doğru yerdesiniz.

Çocuk Giyiminde Kumaşın Önemi

Sentetik ürünlerden uzak durulması gerektiğine vurgu yapan Dr. Cem Koray Fırat’ın kıyafet seçimi ile ilgili önerileri şöyle:

– Çocuk giyiminde az renkli, mat, ince dokumalı, pamuklu, sentetik ip oranı az olan kumaşlar tercih edilmelidir.

– Likralı, naylon, lastik veya kauçuk içeriği fazla olan ürünler, ter dengesini sağlayamaz ve kaşıntı, mantar, isilik gibi hastalıklara yol açar.

Hava geçişini engellemeyen, cildi tahriş etmeyen, alerji riski taşımayan; yumuşak, esneyebilen ve dikişlerinde sert iplik kullanılmamış ürünler tercih edilmelidir.

– Çocukları sıkan, esnek olmayan kıyafetler hem onların rahat hareket etmesini engeller hem de vücuttaki kan dolaşımını olumsuz etkiler. Bu yüzden çocuklarımızın rahat edeceği kıyafetleri seçmek çok daha önemlidir. Kıyafetin renginden veya deseninden ziyade çocuğun rahatlığı daha ön planda olmalıdır.

– Çocukların hassas ciltlerine en uygun materyal yüzde yüz organik pamuktur. Bu yüzden kıyafet seçiminde naylon ve polyester içeren ürünler tercih edilmemelidir.

– Kışın daha sıcak tutması için yün kumaşlar kullanılabilir. Yün aslında dört mevsimlik bir ürün grubudur. Ancak alerjik çocuklarda astımı tetikleyici yünlü kıyafetlerden kaçınılmalıdır.

Pijama Çeşitleri Hakkında detaylı sorularınız için bizleri takip edebilirsiniz.

Pamuk Bebek Sağlığı İçin Neden Önemli?

Bir bebeğin cildinin bir yetişkinin cildinden 5 kat daha ince ve daha hassas olabileceğini biliyor muydunuz?

Doğum yapacak anne adayları iyi bilirler; doktorların bebekler için önerdiği tek kumaş türü pamuktur. Birçok insan, bebekleri için yanlış ürünleri kullanmanın, onların rahatlığı ve genel olarak refahında büyük bir fark yaratabileceğinin farkında değildir.

 NİNNA KİDS olarak bu konuda akıllara takılan soruları gidermek ve bebeğiniz için neden pamuklu kumaş tercih etmeniz gerektiğini açıklamak istedik. Hazırsanız başlayalım!

Pamuklu kumaş, çocuk ve bebek giyimi için en popüler seçimlerin başında gelmektedir. Pamuk yumuşak ve emici bir kumaş olduğundan dolayı ve bebeğinizin nazik cildine tam bir uyum sağlar.

  • Pamuk %100 doğal bir üründür.
  • Pamuk dayanıklı ve kolay bir kullanıma sahiptir.
  • Hem organik hem de geleneksel üretim yöntemleriyle üretilen çeşitleri bulunmaktadır.
  • Pamuklu giysiler oldukça yumuşak ve bebeğinizin hassas cildine sertçe sürtünerek tahriş olmasına neden olmaz.
  • Pamuklu kumaşlar diğer kumaşlara oranla daha iyi havalandırma sağlar ve bebeğinizi serin tutar. Pamuk doğası gereği bebeğinizin vücut nemini kolayca emmesine ve gidermesine izin verir.
  • Pamuk doğal olduğu için alerjik değildir. Bu nedenle, bebeğinizin cildinde kızarıklık veya alerjik bir reaksiyon oluşumu konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Pijama Çeşitleri detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Menü